SELÜLİT TEDAVİSİ

SELÜLİT TEDAVİSİ

  • Selülit tedavisi nedir?

Selülit giderici kremler, radyofrekans, ultrason, vakum terapi, elektroterapi, pressoterapi, dolaşımı düzenleyen mezoterapi gibi tedaviler ile uygulanan işlemdir. Ani kilo kaybı ve kilo alımı sonrasında daha sık rastlanan portakal görünümlü cilt problemi olan selülitler birçok yöntemle tedavi edilebilir. Cilt tipine ve selülitin yoğunluğuna göre uygulanacak işlem değişiklik gösterir. Tek işlemle veya kombine işlemlerle selülit tedavisi uygulanması mümkündür. 

Selülit tedavisi,

  1. Selülitli bölgede kan akımında oluşan durgunluğun kaldırılması, 
  2. Dokudaki basıncın azaltılması, 
  3. Yağ hücrelerinin etrafında birikmiş olan ve giderek büyüyen yağların lenfatik akımı artırarak uzaklaştırılması prensibine dayanır.

 

  • Selülit tedavisi neden tercih edilir?

Hızlı bir şekilde kilo alıp verilen durumlarda vücut selülit tedavisiyle desteklenmelidir. Ciltte hoş olmayan bu görüntünün yok edilmesi için tercih edilir. Selülit tedavisinde özellikle sporla dahi yok edilmeyen yani ulaşılamayan bölgelerde (bacak iç yanı ve diz vb.) uzmanlar tarafından seçilen yöntemler sayesinde Selülit görünümünü giderilir. Cilt sıkılaşır ve bölgesel incelme sağlanabilir.

  • Selülit tedavisi nasıl uygulanır?

Birçok selülit tedavi yöntemi bulunmasıyla birlikte en yaygın olarak doku masajı, teknolojisi ve kızılötesi ışığın bir birleşimini kullanır.

Tek başına veya kombine olarak uygulanabilen bu işlemler sayesinde diyet ve sporla ulaşılamayan her bölgeye ulaşmak mümkündür.

Selülit tedavisinde aynı anda derin ve yüzeysel seviyelerde radyofrekans da kullanılabilir. Radyofrekans işlemi ile cilt Kolajen sentezini tetiklerken cilt altı yağ dokusunun incelmesini sağlar. Bu işlemle derin katmanlardaki selülit sebebi olan bantların gevşetilmesine neden olur.

 

  • Selülit tedavisi hangi bölgelere uygulanır?

Vücutta en çok uyluk, kalça, bacak ve karın bölgelerinde selülit görünmektedir. Selülit tedavisi selülit görünen her bölgeye uygulanabilir. Bölgeye gör seçilen işlemler ve başlıklarla tedavinin uygulanması mümkündür.

  • Selülit tedavisi kaç seans sürer?

Selülit yüzeysel ve kronikleşmiş tip olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle tam bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Ortalama 5 seans sonrasında cilt kendini toparlamaya başlayacaktır. En ekili sonucu almak için minimum 10 seans selülit tedavisi uygulanmalıdır. Haftada 1 gün olacak şekilde randevular oluşturulmalıdır.