MEDİKAL CİLT BAKIMI (HYDRAFACİAL)

  • Ana Sayfa
  • MEDİKAL CİLT BAKIMI (HYDRAFACİAL)

MEDİKAL CİLT BAKIMI

  • Medikal Cilt Bakımı nedir?

Medikal cilt bakımı Cilde medikal cihazlarla vakumlama işlemini (hydrafacial) uyguayarak derinlemesine temizleme işlemidir. Güneş ışınları, kuru havalar, cildi temiz tutmamak, yaş ilerlemesi, hava kirliliği, kullanılan ilaç ve hastalıklar cildin yapısını bozmaktadır. Bu faktörler göz önüne alındığında cildin düzenli olarak temizlenmesine ihtiyaç duyulur. Medikal cilt bakımı tıkanan gözenekleri temizlemek, cildi ölü deriden arındırmak, cilde parlaklık ve canlılık vermek, yaşlanmayı önlemek için tercih edilen uygulamadır.

  • Medikal Cilt Bakımı Neden Tercih Edilir?

Medikal cilt bakımı düzenli olarak uygulandığında cilt kusurları ve kırışıklıklar giderilir. Cildin yaşlanmasına karşı savaşır. Cilt kendini toparlamaya ve sıkılaşmaya başlayacağı için düzenli olarak medikal cilt bakımı tercih edilmelidir.

Her cilt tipi ve cilt sorununa göre farklı işlemlerle medikal cilt bakımı yapılmaktadır. Akne ve komedon sorunu yaşayan cilt tipleri medikal cilt bakımını tercih edebilirler. Düzenli olarak medikal cilt bakımı yapıldığı takdirde ciltlerinin profesyonel ekipmanlarla temizlenmesinin farkını anlayacaklardır.

  • Medikal cilt bakımı hangi bölgelere uygulanır?

Medikal cilt bakımı genellikler yüz, dekolte ve boyun bölgesine özel solüsyonlar ile uygulanır. Ancak cilt tipine ve danışanın cildinde oluşan sorunlara göre uygulama bölgeleri farklılık gösterebilir. Medikal cilt bakımı işlemi cildi derinlemesine temizlemeyi hedeflediği için sorunlu diğer bölgelere de uygulanabilir.

Örneğin sırt bölgesinde akne, skar, siyah nokta, birikmiş yağ milyası olan kişilerde medikal cilt bakımı yapılabilmektedir.

  • Medikal cilt bakımı hangi uygulamalarla yapılır?

Medikal cilt bakımının ilk aşamasında cildin yapısına uygun özel dermokozmetik ürünler ile cilt temizlenir ve peeling işlemine hazır hale getirilir.

Cilde scrubber ile peeling yapılarak ölü deriler giderilir.

Sonraki aşamada ise çiçek özlerinden elde edilmiş olan laktik asit, salisilik asit ve hyarulonic asit içeren özel solüsyonlar kullanılarak vakumlama işlemi(hydrafacial) ile deri üzerinde birikmiş olan yağ milyalarının , siyah noktaların, skarların temizlenmesine yardımcı olunur.

Medikal cilt bakımı işleminin devamında Cildi bakterilerden arındırmak ve gözenekleri sıkılaştırmak için cildin yapısına uygun tonikler uygulanır.

Temizlenmiş ve bakterilerden arınmış cilde biyolifting uygulaması ile devam edilir. Bu uygulama ile cilt altındaki kasların, dokuların galvanik akım kullanılarak uyarılmasını sağlar.

Radyo frekans işlemi aşamasına geçildiğinde amaç ince çizgileri gidermek, kolajeni uyarmak, dokuların aktifleşmesini sağlamak, kaybolan elastik yapının geri kazanılmasıdır.

Medikal cilt bakımının son aşamasında ise cilt tipine uygun maske seçilir. Cildin ihtiyacına göre işlemde ek ürünler kullanılabilir.

 

 

  • Medikal Cilt Bakımı kaç seans uygulanmalıdır?

Medikal cilt bakımı cilt tipine göre farklı solüsyon ve işlemlerle uygulanır. Derinlemesine hasar olmayan ciltlerde medikal cilt bakımıyla tek seansta sonuç alınması mümkündür. Ancak düzenli olarak medikal cilt bakımı yapılması gerekir. Çünkü cilt kendini hızlıca yenileyecektir. Cildinde kalıcı çözüm isteyen kişilerin medikal cilt bakımı aralıkları ayda bir olarak rutine getirilmelidir