LED TERAPİ

LED TERAPİ

  • Led terapi nedir?

  Led terapinin bir diğer adı gençlik ışığıdır. Adından da anlaşıldığı üzere ışıklarla yapılan bir tedavi yöntemidir. Led terapi tedavisinde 4 farklı ışık kullanılır. Ciltteki sorun uzmanlar tarafından tespit edilir ve soruna yönelik ışıklar cilde yansıtılır. 

 • Led terapide kullanılan ışıklar ve faydaları nelerdir?

 

 1. Kırmızı ışık

Kolajen üretimini tetikler ve aktiviteyi arttırır. Gözenekleri sıkılaştırır. Hasarlı dokuların tedavisinde kullanılır. Belirgin kırışıklıkların giderilmesinde ve cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir.

 1. Mavi ışık

Akne tedavisinde kullanılır. Hassas ciltler için yatıştırıcı özellik taşır.

 1. Sarı ışık

Cildin kan dolaşımını düzenler. Detoks etkilidir. Cilt kızarıklıklarını yatıştırır. Erken zona baskılanmasında kullanılabilir.

 1. Yeşil ışık 

Cilt hassasiyetini giderir. Fazla melanin üretimini engeller. Leke tedavisinde kullanılır.

Led terapi her mevsimde rahatlıkla kullanılabilir. Günlük hayatta hiçbir aksaklık yaşamadan bu tedavi yöntemini rahatlıkla seçebilirsiniz. Öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar yoktur. Led terapi uygulama sonrası bakım gerektirmez. Hamileler de rahatlıkla led terapi yönteminden faydalanabilir.

 • Led terapi nasıl uygulanır?

Led terapi işleminden sonra klasik cilt bakımı yapılması daha uygundur. Temizlenen cilt umanlar tarafından doğru seçilen maske ile desteklenerek led terapi cihazı danışana uygulanır. Ciltte ki ihtiyaca göre ışık seçilir. İşlem 15-20 dakika kadar sürmektedir.

 

 • Led terapi neden tercih edilir?

Günümüzde son dönemlerde sıkça tercih edilen led terapi işlemi her cilt tipine uygundur. Her mevsimde uygulanabilmesi en büyük ayrıcalıklarından biridir.

 • Led terapi hangi bölgelere uygulanır?

Led terapi sadece yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Her cilt tipi için uygundur.

 • Led terapi kaç seans olmalıdır?

Ortalama 5 seansta istenilen sonuca ulaşılır.

Led terapi seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Led terapi 4 hafta aralıklarla uygulanmalıdır.