LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON Hakkında

 • Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin köklerine ani lazer ışınlarıyla müdahale edilerek yok edilmesidir. Uzman ellerde yapıldığında acısız ve kalıcı çözüm odaklı seanslar gerçekleşir. Yaklaşık 25 senedir uygulanan lazer epilasyon kadın ve erkeklerde oluşan tüylenme problemini ortadan kaldırmaktadır.

Lazer epilasyon diğer işlemlere göre kalıcı ve temiz bir sonuç sunduğu için tercih edilmektedir. Birçok farklı yöntemi bulunan lazer epilasyon, kıl köklerinden kurtulmak için uzmanlar tarafından doğru uygulandığında acısız ve kesin çözüm alabileceğiniz en etkili işlemdir.

 • Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Öncelikle uygulama için cihaza ihtiyaç duyulur. Birçok lazer epilasyon cihazı bulunmaktadır. Cilt tipinize ve tüy durumunuza göre cihazlar ayarlanır. Cihaz ile cilde lazer ışınlarıyla atış yapılarak cilt yüzeyi taranır. Lazer epilasyon ile oluşan enerji tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşmektedir. Yüzeyde oluşan bu ısı tüy köküne kadar inmekte ve tüy kökünün yok edilmesini sağlamaktadır. Lazer epilasyon ile kıl kökleri deforme edilen kişiler kalıcı olarak kıl ve tüy probleminden kurtulmuş olacaktır.

 • Lazer epilasyon neden tercih edilir?

Ağda, tüy dökücü krem ve benzer işlemler, jilet kullanımları cilde son derecede hasarlar vermektedir. Birçok farklı işlemden sonra ciltte kalıcı hasarlar görülebilir. Lazer epilasyon cildinizde hasarsız ve kalıcı çözüm istediğinizde tercih edilecek ilk ve tek işlem olmalıdır.

 • Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Başlıca lazer epilasyon uygulanan bölgeler;

 1. Koltuk altı bölgesi
 2. Bikini bölgesi
 3. Bacak bölgesi
 4. Kol bölgesi
 5. Göğüs bölgesi
 6. Sırt bölgesi
 7. Ense bölgesi
 8. Göbek bölgesi
 9. Boyun bölgesi
 10. Yüz bölgesi
 11. Çene bölgesi

Lazer epilasyon bölgeleri cilt tipinize göre değişiklik gösterir. Kadınlarda ve erkeklerde işlem farklılıkları görülebilir. Lazer epilasyonda genelde tüm vücut epilasyon tercih edilmektedir.

 • Lazer Epilasyon kaç seans sürer?

Kişinin kıl kökü, cilt tipine göre farklılık göstermesi göz önüne alınarak ortalama 6-7 seansta vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

 

 • Lazer Epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Lazer epilasyon uygulamasında bölgelerde bulunan kılların tipi ve uzunlukları farklılık gösterecektir. Bu sebepten dolayı tek seansta kökten çözüm mümkün değildir. Her bölge için işlem süresi de farklılık gösterir. Örneğin koltuk altına uygulanan lazer epilasyon süresi yaklaşık 3 dakika sürerken bacak bölgesine yapılan lazer epilasyon yaklaşık 15-20 dakika sürebilmektedir. İlk seanstan sonra 10 gün içerisinde köklere ulaşan lazer ışını dökülmeyi sağlar. Lazer epilasyon ile ulaşılamaya kökler kontrol seansında taranabilir. Yani seans aralıkları 2 hafta ile 4 hafta arasında kıl durumuna göre değişiklik gösterir.

 • Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
 1. Lazer epilasyon işleminden önce yağ veya krem kullanılmamalıdır. Kuru ve hassas cilt yapısına sahip kişiler ince bir tabaka halinde cilt tipine uygun nemlendirici krem uygulayabilir.
 2. Bronzlaşma lazer epilasyonun etkinliğini minimum seviyeye düşürür.
 3. Lazer epilasyon işleminden 1 gün önce tüylerin uzunluğu işleme göre kısaltılmalıdır.
 4. Lazer epilasyon işleminden sonra oluşabilecek kızarıklıkları güneşten korumak gerekir.
 5. Uygulama sonrası tüylere hiçbir işlem yapılmamalıdır.
 6. Bölgelere ısı üreten hiçbir cihaz kullanılmamalıdır.
 7. Lazer epilasyon yapılan bölgenin işlem sonrasında terlememesi sağlanmalıdır.
 8. Lazer epilasyon işlem sonrasında ilk 3-7 gün hamam ve ya saunaya girilmemelidir.
 9. Lazer epilasyon işleminden 7 gün sonra batıkların çıkarılması ve deforme edilen kıl köklerinin dökülmesinin hızlandırılmasını sağlamak için vücut peeligi ve kese yapılmalıdır.
 10. Güneş kremi, yatıştırıcı jel, nemlendirici kullanılması lazer epilasyon işlemi sonrası önerilir.

 

 • Lazer epilasyon kimlere uygulanmamalıdır?
 • Lazer epilasyon hormonal bozuklukları kadınlara,
 • Kronik cilt hastalıkları olanlara,
 • Kanser tedavisi gören kişilere,
 • Hiperpigmentasyon hastalığı olan kişilere lazer epilasyon işlemi uygulanmamalıdır.

 

Lazer epilasyon dahil tüm işlemlerimizde Orenda Beauty Center olarak önceliğimiz sağlığınız ve memnuniyetinizdir. Uzman ekibimizle kolayca iletişime geçebilir ve randevularınızı oluşturabilirsiniz. Deneyimli ekip arkadaşlarımızla siz değerli danışanlarımıza hizmet vermekten gurur duyuyoruz.