KİRPİK LİFTİNG

KİRPİK LİFTİN

  • Kirpik lifting nedir?

Kirpik lifting hacimsiz ve seyek kirpiklerin doğal yapısını bozmadan hacim kazandırılması işlemidir. İşlem sonrasında kirpikler kendi uzunluğundan 2 kat daha uzun görünmektedir. Kirpik lifting işlemi sırasında argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler sayesinde kirpikler beslenmektedir.

  • Kirpik lifting neden tercih edilir?

Kirpiklerin doğal yapısı bozmaması ve hiçbir kimyasal madde içermemesi doğal ve güzel görünüm isteyen herkesin tercihi olmaktadır. Kirpiğin kısa olmasının hiçbir önemi yoktur. Doğal, uzun ve kıvrık bir görünüm elde edilir.

  • Kirpik lifting nasıl uygulanır?

İlk olarak kirpikler temizlenerek yağdan arındırılır.

Kirpik lifting uygulaması öncelikle kirpiklerinizin uzunluğuna göre S-M-L olmak üzere 3'e ayrılan ped yapıştırılarak başlanır.
 

 Sonrasında kirpiklerin tek tek ayrılarak cımbızla yapıştırıp kıvrık hale gelmesi sağlanır. 1 numaralı bakım ürünü sürülerek 15 dakika bekledikten sonra keratin işlemi gerçekleştirilir.
 
20 dakika daha beklettikten sonra pedler çıkarılıp son bakım ürünü sürülerek işlem tamamlan. Kirpik lifting sırasında veya sonrasında kirpiklerde herhangi bir dökülme olmaz. Yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir.

  • Kirpik lifting hangi bölgelere uygulanır?

Kirpik lifting sadece kirpiklere uygulanır.

  • Kirpik lifting kaç seans sürer?

Kirpik yapısına göre değişkenlik gösterir fakat ortalama ömrü 6-8 hafta arasıdır. İşlem etkisini kaybedince yenilenmesi mümkündür.