KAŞ LAMİNASYON

KAŞ LAMİNASYON

  • Kaş laminasyon nedir?

Kaş laminasyon işlemi kaşlarınızın uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenen şekli ve rengi almasını sağlar. Laminasyonlu kaşlar ideal bir kaş görünümü vermeyi mümkün kılar.

  • Kaş laminasyon neden tercih edilir?

Kaş laminasyon işlemini en çok kaşları sürekli aşağı düşen, kıvrılan ve yanlış yöne doğru uzayan kişiler tercih etmektedir. Bu kişiler dışında kaşlarında istediği simetrik şekli vermek isteyenlerde tercih etmektedir. Yüzde orantılı ve kusursuz bir görünüm sağlaması en önemli özelliğidir. İşlemin kısa sürede uygulanması ve anında sonuç elde edilmesi de ilk tercihler arasında yer almasına olanak sağlamaktadır.

  • Kaş laminasyon nasıl uygulanır?

Kaş laminasyonu işlemi için ilk olarak kaşlar özel kaş şampuanıyla yıkanıp, temizleniyor. Makyaj artıklarından ve kirden arındıktan sonra primer ile kaş laminasyonu için baz oluşturulur. Kaşlara istenilen şekil verildikten sonra iki özel yapıştırıcı solüsyon sürülüp bekleniyor.

Kaş laminasyonu uygulamasında tercihe göre kaş boyama işlemi de gerçekleştirilebilmelidir. Fakat kaşlarının aralarındaki boşluklar doldurulmaz. Uygulama sonrasında kaş tellerine botoks bakım yapılarak daha güçlü kaşlara sahip olman amaçlanıyor. Kaş botoksu enjeksiyonla yapılmıyor, kaşlara yapılan protein içerikli bir bakım sayesinde kaşların gürleşmesini hedefliyor.  Kaş laminasyonun etkilerinin başında kaşların daha düzgün görünmesi, aşağı düşmemesi ve kaşların taranmış görünmesi geliyor.

  • Kaş laminasyon hangi bölgelere uygulanır?

Sadece kaşlara uygulanmaktadır.

  • Kaş laminasyon kaç seans olmalıdır?

Kaş laminasyonu yarı kalıcı bir işlemdir, ortalama ömrü 6-8 hafta arasındadır. Bu sebeple işlem etkisi geçtikten sonra yenileme seansının yapılması gerekmektedir.