İĞNESİZ MEZOTERAPİ

İĞNESİZ MEZOTERAPİ

 • İğnesiz mezoterapi nedir?

İğnesiz mezoterapi ağrısız ve acısız bir şekilde cilt problemlerini gidermek amacı ile uygulanır. Doğru cihaz ve ürün seçimi ile en etkili sonuca ulaşılabilir. İğnesiz mezoterapinin öncelikli amacı cilt altındaki kolajeni uyararak cildi yenilemektir. Bu işlem ile cilt lekeleri, ince çizgiler ve kırışıklıklar, cildin mat görüntüsü ortadan kaldırılır. Uygulanan basınç ile beraber deri altına itilen ürünler yardımıyla cilt güçlendirilir. Güzellik tabancası olarak da nitelendirilen iğnesiz mezoterapi cildin ihtiyaç duyduğu nem ve vitaminleri basınçla birlikte deri alına ileterek hızlı sonuç alınmasını hedefler.

 • İğnesiz mezoterapi nasıl uygulanır?

Her cilt tipine uygulanabilen iğnesiz mezoterapi çoğunlukla hassas ciltlerin tercihi olmaktadır.  Seanslar şeklinde uygulanarak verimli sonuç hedeflenir. Cilt kirinden arındırılır ve işlem öncesi buhar ile yumuşatılır. Sonraki aşamada İğnesiz mezoterapi özel karışımlar kullanılarak basınçla cildin altına etki eder. Ciltte görünen sarkmalar bu basınçla verilen serumlar sayesinde giderilir.

 • İğnesiz mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?
 1. Yüz
 2. Dekolte
 3. Boyun
 4. Saç 

bölgeleri başta olmak üzere kas kaybı olan tüm bölgelere iğnesiz mezoterapi uygulanabilir.

 • İğnesiz mezoterapi kaç seans sürer?

İğnesiz mezoterapi yaşlanma karşıtı bir uygulama olduğu için düzenli olarak yapılmalıdır. Cildin toparlanması için minimum 5 seansta sonuç alınabilir. Ancak yaş ilerlemesi göz önüne alındığında sonuç alındıktan sonra bile düzenli olarak işlem yenilenmelidir.

 • İğnesiz mezoterapi seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Normal ciltlerde iğnesiz mezoterapi ayda 1 yapılması uygun görünürken olgun ciltlerde 15 gün aralıklar uygun görünür.

 • İğnesiz mezoterapi kimlere uygulamamalıdır?
 1. Kanser hastalarına,
 2. Kalp pili kullananlara,
 3. Kronik cilt hastalıkları olanlara iğnesiz mezoterapi uygulanmaz.