ÇATLAK TEDAVİSİ

ÇATLAK TEDAVİSİ

  • Çatlak tedavisi nedir?

Kadın erkek fark etmeksizin cilt üzerinde çizgi bazen yarık gibi görünen çatlakları vakumlama yöntemiyle tedavi etme işlemidirÇatlak tedavisi ile ciltte kötü görünümün giderilmesi mümkündür.

  • Çatlak tedavisi neden tercih edilir?

Hormonal düzensizlikler, hızlı kilo alıp verme hatta ergenlik döneminde hızlı boy uzaması veya göğüslerin hızlı büyümesi bu bölgelerde çatlağa sebep olabildiği gibi, hamilelik döneminde de cildin aşırı gerilmesi ve nemsiz kalması kaynaklı çatlaklar oluşabiliyor. Bu ve benzeri problemleri yaşayan kişiler selülit tedavisini tercih etmektedirler. Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedavi yöntemi acısız ve güvenilir bir yöntemdir.

  • Çatlak tedavisi nasıl uygulanır?

Öncelikle çatlak olan bölgede elmas mikrodermabrazyon cihazı ile uygulama yapıyor ve oradaki keratanize ölü deri tabakasından cildi temizliyoruz. Sonra özel vakum başlığımız ile çatlaklar üzerinde, çatlağın yönünü baz alarak vakumu uyguluyor ve çatlak içinde bir miktar kontrollü hasar yaratıyoruz. Bu hasar sayesinde çatlak tedavisi ile elastin ve kolajen bağ dokusu aktifleşiyor ve iyileşme yani cildin kendi kendini yenilemesi başlıyor.  Uygulama esnasında cilt üzerinde oluşabilen kızarıklık ertesi gün neredeyse tamamen geçmiş oluyor. 

  • Çatlak tedavisi hangi bölgelere uygulanılır?

Çatlak tedavisi doğru yöntemle çatlak oluşan her bölgeye uygulanabilir. Ağrısız bir işlemdir.

  • Çatlak tedavisi kaç seans sürer?

Çatlak tedavisi cildin yapısına ve çatlağın durumuna bağlı olarak değişir. Minimum 3 seans uzmanlarımız tarafından önerilmektedir.