CARBON PEELİNG (Q-SWİTCH)

CARBON PEELİNG (Q-SWİTCH)

 • Carbon Peeling nedir?

Cilt yüzeyine peeling için kullanılan kömür ile lazer cihazı kullanılarak güvenli bir şekilde cilt soyma işlemidir. İnce toz halinde cilde sürülen kömür lazer ısısıyla birleşince aktif Carbon formuna dönüşür. Aktif karbon cilde kaybettiği sağlığını geri verir. Carbon peeling ile cilt derinlemesine temizlenerek pürüzsüzleştirilir. Bu teknikle cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi edebilir.

 • Carbon Peeling neden tercih edilir? 

Birçok işlem için tercih edilebilen karbon peeling özellikle cilt lekeleri için etkilidir. Aktif Carbon ile cilt yağ, kir, tozdan temizlenir. Temizlenen cilde uygulanan peeling işlemiyle soyulan cilt pürüzsüz bir parlaklık kazanır. İlk seansta bile sıkılaşma, temiz görünüm ve parlaklık gözlenir.

Carbon peelingin bir diğer tercih edilme sebepleri şu şekildedir;

 1. Cilt yüzeyinde oluşan güneşe ve yaşlanmaya bağlı lekelerin giderilmesi
 2. Ciltteki genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması
 3. Cilt sarkmasının önlenmesi ve gerginliğinin geri kazandırılması
 4. Kolajen üretiminin artırılması
 5. Kırışıkların giderilmesi
 6. Cildin parlaklığının ve tonunun yenilenmesi
 7. Cildin yağlanmasının önüne geçilmesi
 8. Siyah noktaların azaltılması ve temizlenmesi
 9. Akne oluşumunun önlenmesi

 

 • Carbon Peeling nasıl uygulanır?

İşleme başlamadan önce cilt yüzeyi cilde uygun özel solüsyonlarla temizlenir. Temizlenen cilde yine cilde uygun Carbon partiküllü peeling kremi sürülür. Kremin içinde ulunan partiküllerin cilt tarafından emilmesi çok önemlidir. Partiküllerin cildin alt katmanlarına ulaşması açısından 15-20 dakika peelingin kuruması ve emilmesi beklenir.

Kuruyan peeling üzerine Q-switch adı verilen uygulamaya devam edilir. Bu uygulama sayesinde cildin sorunlu, lekeli bölgelerine lazer atışı yapılarak hızlı ve etkili sonuç hedeflenir. Karbon peeling işlemi ile cilt yüzeyine sürülen Carbonun tamamı patlayarak yüzeyde düşük düzeyde bir hasar oluşturur. Düşük hasarlarla cildin Kolajen üretimini hızlandırmak en önemli işlemdir.

Tüm işlemler sonlandıktan sonra cilde uygun serumlar sürülerek karbon peeling işlemi sonlandırılır.

 • Carbon peeling hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgeleri için uygulanan karbon peeling ciltte bulunan tüm lekeler için uygulanabilir. Kol bölgesi, sırt bölgesi, kalça bölgesi tercih edilen diğer bölgelerdir.

 • Carbon Peeling kaç seans sürer?

Genel olarak karbon peeling işleminden 3-5 seans aralığında etkili sonuçlar almak mümkündür. Fakat cildin yapısı ve lekelerin durumuna göre seans sayısı değişkenlik göstermektedir. Karbon peeling seansları arasında 15 gün ideal bir zamandır. Bu zaman aralığı da yine cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir ve 7 gün olarak gün sayısı düşürülebilir.

 • Carbon Peeling sonrası dikkat dilmesi gereken durumlar?

Lazer ışınlarıyla lekelere atış yapılan bir uygulama olduğu için aynı gün içerisinde yüksek ısıya maruz kalmak önerilmemektir. Bunun yanı sıra karbon peeling sonrası hamam, sauna, solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan ve direkt olarak güneşe maruz kalmaktan kaçınılması gerekmektedir.